Powrót do listy
1967 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: MKT Łódź
Maria Lewandowska, Wielisław Nowicki, Józef Orlikowski
II miejsce: Warszawianka
Barbara Radzimińska, Hanna Kucharska, Mieczysław Rybarczyk, Marian Janiszek, Ksawery Tłoczyński, Stanisław Szczukiewicz
III miejsce: Gwardia Wrocław
Krystyna Dałkowska, Piotr Jamroz, Roman Prystrom,
IV miejsce: Baildon Katowice
Danuta Wieczorkówna, Wiesław Biełanowicz, Sławomir Dąbrowski
V Nadwiślan Kraków
Barbara Dracz, Adam Nowak, Mieczysław Kubaty, Józef Szyłkiewicz, Witold Meres
VI miejsce: SKT Sopot
Alina Zdunówna, Witold Joachimowski, Andrzej Andrzejewski, Mirosław Chmela
VII miejsce: Spójnia Warszawa
Barbara Olszowska, Bogdan Maniewski, Edward Lewandowski, Jacek Supryn
VIII miejsce: Warta Poznań (spadek w roku 1968)
Jolanta Rozala, Józef Piątek, Wiesław Gąsiorek,

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1966 + drużyny, które wywalczyły awans: Baildon Katowice i Warszawianka; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej. Drużyna, która zajęła 7 miejsce, gra baraż z druga drużyną z rozgrywek o awans.

Formuła spotkania

7 gier (7 punktów): 4 x SM na krzyż, 1 x SK, 1 x DM, 1 x Mikst.

Wyniki szczegółowe

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1.MKT Łódź

 

5:2

6:1

6:1

7:0

5:2

5:2

4:3

14

38:11

2. Warszawianka

2:5

 

2:5

3:4

5:2

5:2

5:2

7:0 wo

8

29:20

3. Gwardia Wrocław

1:6

5:2

 

3:4

3:4

4:3

6:1

5:2

8

27:22

4. Baildon Katowice

1:6

4:3

4:3

 

5:2

5:2

2:5

2:5

8

23:26

5. Nadwiślan Kraków

0:7

2:5

4:3

2:5

 

4:3

6:1

1:6

6

19:30

6. SKT Sopot

2:5

2:5

3:4

2:5

3:4

 

5:2

7:0 wo

4

24:25

7. Spójnia Warszawa

2:5

2:5

1:6

5:2

1:6

2:5

 

7:0 wo

4

20:29

8. Warta Poznań*

3:4

0:7

2:5

5:2

6:1

0:7

0:7

 

4

16:33

*drużyna Warty wycofała się z rozgrywek w ramach protestu przeciwko zawieszeniu Wiesława Gąsiorka

Terminarz rozgrywek
I runda
Warta Poznań – MKT
Baildon Katowice – Warszawianka
Nadwiślan Kraków – Spójnia Warszawa
SKT Sopot – Gwardia Wrocław
II runda
MKT Łódź - Spójnia Warszawa
3 mecze przełożone
III runda
SKT Sopot - Baildon Katowice
MKT Łódź – Warszawianka
Warta Poznań - Nadwiślan Kraków
Gwardia Wrocław - Spójnia Warszawa
30-31 sierpnia
Gwardia Wrocław – Warta Poznań
6-7 września
Gwardia Wrocław - Warszawianka
Grupowe

korty Baildonu

korty Warszawianki

Korty Spójni

19-20 września

Baildon Katowice - MKT Łódź

Gwardia Wrocław - Nadwiślan Kraków

Warszawianka – SKT Sopot

Spójnia Warszawa - Warta Poznań

21-22 września

Baildon Katowice - Gwardia Wrocław

MKT Łódź - Nadwiślan Kraków

Warszawianka – Warta Poznań

Spójnia Warszawa – SKT Sopot

23-24 września

Baildon Katowice - Nadwiślan Kraków

MKT Łódź - Gwardia Wrocław

Warszawianka – Spójnia Warszawa

Warta Poznań – SKT Sopot

 

Awans do klasy wydzielonej wywalczyła: Legia Warszawa (bezpośrednio) oraz Spójnia Warszawa po pokonaniu w barażach drużyny Olsza Kraków (6:1, Kraków)

Powrót do listy