Powrót do listy
1968 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Barbara Jasińska, Adam Mincberg, Michał Kleiber, Tadeusz Nowicki
II miejsce: MKT Łódź
Maria Lewandowska, Wielisław Nowicki, Józef Orlikowski
III miejsce: Baildon Katowice
Danuta Wieczorkówna, Wiesław Biełanowicz, Sławomir Dąbrowski
IV miejsce: Warszawianka
Beata Gostomska, Hanna Hellich, Mieczysław Rybarczyk, Stanisław Szczukiewicz, Bogdan Rogulski
V miejsce: Gwardia Wrocław
Krystyna Dałkowska, Piotr Jamroz, Roman Prystrom,
VI Nadwiślan Kraków
Barbara Dracz, Adam Nowak, Mieczysław Kubaty, Witold Meres
VII miejsce: SKT Sopot
Alina Zdunówna, Krystyna Pilżyc, Witold Joachimowski, Andrzej Andrzejewski, Mirosław Chmela, Jacek Niedźwiedzki
VIII miejsce: Spójnia Warszawa
Barbara Olszowska, Jacek Supryn, Wojciech Bojanowski, Marek Szczerski, Maciej Zasacki, Lech Michałowicz

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1967 + 2 drużyny, które wywalczyły awans; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej tzw. klasy awansującej (powołana uchwałą Zjazdu PZT z dnia 7 kwietnia 1968). Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z klasy awansującej
Klasa awansująca: 8 drużyn grających systemem każda z każdą. Dwie ostatnie drużyny spadają do klasy wojewódzkiej (rozgrywki strefowe).

Formuła spotkania

7 gier (7 punktów): 4 x SM na krzyż, 1 x SK, 1 x DM, 1 x Mikst.

Wyniki szczegółowe

Klasa wydzielona

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

1. Legia Warszawa

 

4:3

5:2

6:1

5:2

7:0

6:1

6:1

14

39:10

 

2. MKT Łódź

3:4

 

6:1

4:3

5:2

4:3

5,5:1,5

7:0

12

34,5-14,5

 

3. Baildon Katowice

2:5

1:6

 

5:2

4:3

6:1

5:2

7:0

10

30:19

 

4. Warszawianka

1:6

3:4

2:5

 

5:2

3:4

5:2

7:0

6

26:23

59:54

5. Gwardia Wrocław

2:5

2:5

3:4

2:5

 

6:1

5:2

6:1

6

26:23

53:55

6. Nadwiślan Kraków

0:7

3:4

1:6

4:3

1:6

 

5:2

6:1

6

20:29

 

7. SKT Sopot

1:6

1,5:5,5

2:5

2:5

2:5

2:5

 

5:2

2

15,5:33,5

 

8. Spójnia Warszawa

1:6

0:7

0:7

0:7

1:6

1:6

2:5

 

0

5:44

 

Z klasy wydzielonej, do klasy awansującej w roku 1969, spadła drużyna Spójni Warszawa. Drużyna SKT Sopot po wygraniu meczu barażowego z MZKS Gdynia 5:2, pozostała w klasie wydzielonej. Awans do klasy wydzielonej wywalczyła Warta Poznań.

Klasa awansująca

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Warta Poznań

 

5:2

 

 

 

 

 

6:1

14

37:12

2. MZKS Gdynia

2:5

 

6:1

7:0

4:3

5:2

6:1

7:0

12

37:12

3. Broń Radom

 

1:6

 

 

4:3

 

6:1

 

10

27:22

4. AZS Gliwice

 

0:7

 

 

 

5:2

 

6:1

6

19:30

5. Olimpia Poznań

 

3:4

3:4

 

 

3:4

 

 

4

23:26

6. Olsza Kraków

 

2:5

 

2:5

4:3

 

4:3

6:1

4

21:28

7. Elektryczność W-wa

 

1:6

1:6

 

 

3:4

 

5:2

4

17:32

8. Zagłębie Wałbrzych

1:6

0:7

 

1:6

 

1:6

2:5

 

2

12:37

Klasę awansującą opuszają Zagłębię Wałbrzych i Elektryczność Warszawa.

 

Rozgrywki o awans do klasy awansującej

Grupa północna

 

Polonia Bydgoszcz

 

 

 

 

Polonia Bydgoszcz

 

 

Lubuszanka Zielona G.

5:2

 

Budowlani Słupsk

 

 

Polonia Bydgoszcz

 

Sokół Ostróda

 

w/o

Sokół Ostróda

5:2

Sokół Ostróda

 

 

AZS Poznań

5:2

 

 

 

 

 

 

AZS Warszawa

 

 

 

 

AZS Warszawa

 

 

Sparta Szamotuły

6:1

 

 

 

 

AZS Gdańsk

 

Lumel Zielona Góra

 

6:1

 

 

AZS Gdańsk

 

 

AZS Gdańsk

w/o

 

 

 

 

 

 

Grupa południowa

 

Górnik Świętochłowice

 

 

Błękitni Kielce

 

Górnik Świętochłowice

 

 

Błękitni Kielce

6:1

 

Stal Rzeszów

w/o

 

Górnik Świętochłowice

 

Start Namysłowice

 

7:0

 

 

Ślęza Wrocław

 

 

Ślęza Wrocław

6:1

 

 

 

 

 

 

Piast Gliwice

 

 

 

 

Piast Gliwice

 

 

ŁKS Łódź

w/o

 

 

 

 

Piast Gliwice

 

Zagłębie Sanok

 

5:2

 

 

KS Chełmek

 

 

KS Chełmek

5:2

 

 

 

 

 

 Półfinaliści obu grup rozegrali spotkania systemem każdy z każdym

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1. Polonia Bydgoszcz

 

3:4

4:3

7:0

2

14:7

2. Górnik Świętochłowice

4:3

 

3:4

5:2

2

12:9

3. AZS Gdańsk

3:4

4:3

 

4:3

2

11:10

4. Piast Gliwice

0:7

2:5

3:4

 

0

5:16

Do klasy awansującej awansowały Polonia Bydgoszcz i Górnik Świętochłowice.

Galeria

Powrót do listy