Narodowe Mistrzostwa Polski Weteranów / Seniorów / Amatorów
Pierwsze Narodowe Mistrzostwa Polski Weteranów zostały zorganizowane w
roku 1986 w Poznaniu. W roku 2005 zmieniono nazwę NMP Weteranów na NMP Seniorów
(wtedy
seniorzy to obecnie kategoria kobiet i mężczyzn) i nasze mistrzostwa znalazły
się w kalendarzu ITF Seniors Tour (od 2021 ITF World Tennis Masters Tour). 2008 po raz pierwszy rozegrano NMP w ramach
programu „atp”, czyli amatorski tenis polski.