Narodowe Mistrzostwa Polski Weteranów / Seniorów / Amatorów
Pierwsze Narodowe Mistrzostwa Polski Weteranów zostały zorganizowane w roku 1986 w Poznaniu. W roku 2005 zmieniono nazwę NMP Weteranów na NMP Seniorów (wtedy seniorzy to obecnie kategoria kobiet i mężczyzn) i nasze mistrzostwa znalazły się w kalendarzu ITF Seniors Tour (od 2021 ITF World Tennis Masters Tour). 2008 po raz pierwszy rozegrano NMP w ramach programu „atp”, czyli amatorski tenis polski.