United Cup
United Cup – międzynarodowy turniej tenisa, rozgrywany w trzech australijskich miastach (Brisbane, Perth i Sydney) przez 11 dni grudnia 2022 i stycznia 2023. Pierwsza w historii zawodowego tenisa impreza drużynowa dla obu płci, w której przyznaje się punkty rankingowe zarówno WTA, jak i ATP. Zastąpiła męski ATP Cup, rozgrywany w podobnym terminie i lokalizacji w latach 2020–2022. Jeszcze wcześniej mieszane drużyny rywalizowały – również w Australii na przełomie sezonów – w Pucharze Hopmana (1989–2019).
Każde spotkanie w turnieju składa się z 5 meczów: 2 gry pojedyncze mężczyzn, 2 gry pojedyncze kobiet oraz 1 gra mieszana. Spotkania toczą się przez dwa dni – w tym przypadku w pierwszym rozgrywane są dwa single (po jednym każdej płci), a w drugim znów dwa single i na koniec mikst – lub jeden dzień.
W pierwszym tygodniu turnieju poszczególne miasta-organizatorzy goszczą po dwie grupy z trzech krajów, rywalizujące w formacie „każdy z każdym”. Jedna grupa w danym mieście gra wszystkie mecze w sesji porannej, druga – w wieczornej. Zwycięzcy grup w każdym mieście grają ze sobą w tzw. finale miasta o jedno z trzech półfinałowych miejsc. Finały te rozgrywane są w ciągu jednego dnia, w sesjach porannej i wieczornej. Najlepsza drużyna spośród trzech przegranych w finałach miast zostaje czwartym półfinalistą imprezy. Mecze półfinałowe rozgrywane są w ciągu dwóch dni, a finał odbywa się jednego dnia.
W pierwszej edycji United Cup reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Weronika Falkowska, Magda Linette, Alicja Rosolska i Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot, Daniel Michalski i Kacper Żuk, a kapitanami byli Agnieszka Radwańska i Dawid Celt. Biało-Czerwoni zostali rozstawieni z numerem 2 wśród 18 startujących reprezentacji narodowych. Byli zatem faworytami rozgrywek w swojej grupie, a nawet mieście, i wywiązali się z tej roli, awansując do najlepszej czwórki imprezy. W półfinale przegrali jednak do zera z późniejszymi zwycięzcami całej imprezy, drużyną USA.