Zasłużeni trenerzy

Poniżej prezentujemy listę najbardziej zasłużonych trenerów w historii szkolenia tenisowego w Polsce. Staraliśmy się na niej uwzględnić wszystkie osoby, które:

1. pracowały warsztatowo na korcie

2. wychowały zawodników o sportowych osiągnięciach co najmniej na poziomie krajowym

3. były aktywne zawodowo w latach 1940–1980, czyli mają obecnie powyżej 65 lat

4. pracowały głównie w Polsce

Województwo dolnośląskie
Wałbrzych
Zdzisław Bajtała
Wrocław
Krystyna Dałkowska
Mieczysław Fige
Piotr Jamroz
Legnica
Bogdan Maruniak
Województwo kieleckie
Kielce
Jerzy Czaban
Iwona Godek
Sławomir Miodek
Zbigniew Mroczek
Jacek Zdybiewski
Województwo kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz
Henryk Hoffman
Maciej Michliński
Henryk Szewczyk
Toruń
Alfons Bojanowski
Kazimierz Dembiński
Marek Graczyk
Edwin Zieliński
Grudziądz
Edmund Kucharski
Inowrocław
Jerzy Gumuła
Województwo lubuskie
Zenon Adamczewski
Kazimierz Dubiel
Tadeusz Gronowski
Henryk Tajkiewicz
Województwo łódzkie
Łódź
Henryk Augustyniak
Maria Dowbór-Lewandowska
Bogusław Wasiak
Województwo małopolskie
Kraków
Barbara Dracz
Andrzej Faruzel
Zbigniew Górszczak
Józef Hebda
Krzysztof Herbst
Witold Horain
Tadeusz Kaszyński
Witold Meres
Adam Nowak
Wojciech Wojciechowski
Województwo mazowieckie
Radom
Kazimierz Arasimowicz
Adam Borchólski
Zygmunt Chojnacki
Kazimierz Włodarczyk
Lech Słomski
Stefan Szczepański
Zbigniew Zieliński
Warszawa
Zbigniew Bełdowski
Jerzy Chacia
Tadeusz Dziewanowski
Mieczysław Golański
Mirosław Ginter
Janusz Hellich
Barbara Kowalska
Adam Królak
Bronisław Lewandowski
Edward Lewandowski
Zbigniew Lutkowski
Adam Mincberg
Adam Mychlis
Jan Radzio
Janusz Radziwonka
Maria Rudowska
Stanisław Szczukiewicz
Elżbieta Ślesicka
Leszek Wiącek
Jerzy Zieliński
Aleksander Zawadzki
Województwo podkarpackie
Stalowa Wola
Bogdan Gajewski
Włodzimierz Pikulski
Ryszard Sidor
Województwo pomorskie
Sopot
Mieczysława Andrzejewska
Henryk Dondajewski
Lech Faron
Jan Korneluk
Gdańsk
Wanda Diłaj
Janusz Gąssowski
Maksymilian Krawczyk
Jerzy Mrokowski
Gdynia
Edmund Przewoźny
Antoni Swiłło
Zdzisław Żyznowski
Wejherowo
Brunon Dettlaff
Tczew
Henryk Kukliński
Paweł Myga
Województwo śląskie
Walenty Bratek
Alfred Buchalik
Józef Hardej
Jadwiga Jędrzejowska
Ireneusz Łyżwiński
Roman Niestrój
Barbara Olsza
Józef Osadca
Wanda Ostrowska
Irmina Popławska
Henryk Skonecki
Reinhold Skorupa
Eryk Ślusarz
Województwo wielkopolskie
Poznań
Kazimierz Adamczak
Bronisław Fraszewski
Wiesław Gąsiorek
Henryk Golimowski
Bronisława Jaśkowiak
Józef Piątek
Jerzy Płotkowiak
Ksawery Tłoczyński
Województwo zachodnio-pomorskie
Szczecin
Anna Adrótowa
Konrad Fudala