Powrót do listy
1966 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: MKT Łódź

Maria Lewandowska, Tadeusz Nowicki, Wielisław Nowicki

II miejsce: Warta Poznań

Maria Kubaszewska, Bogdana Cerba, Józef Piątek, Wiesław Gąsiorek,

III miejsce: SKT Sopot

Alina Zdunówna, Krystyna Pilżycówna, Bronisław Lewandowski, Witold Joachimowski, Andrzej Andrzejewski

IV miejsce: Gwardia Wrocław

Krystyna Dałkowska, Piotr Jamroz, Roman Prystrom, Marek Czyżewski,

V Nadwiślan Kraków

Barbara Dracz, Adam Nowak, Mieczysław Kubaty

VI miejsce: Sparta/Spójnia Warszawa

Danuta Calińska, Barbara Olszowska, Bogdan Maniewski, Edward Lewandowski, Jacek Supryn

VII miejsce: WKS Legia Warszawa

Danuta Rylska, Barbara Jasińska, Jan Radzio, Adam Mincberg,

VIII miejsce: AZS Gliwice

Wanda Krystówna, Wacław Torowski, Jacek Orzeł,

 

Drużyny, które wywalczyły awans do klasy wydzielonej w sezonie 1967

Warszawianka

Hanna Kucharska, Mieczysław Rybarczyk, Kazimierz Kowalczewski, Stanisław Szczukiewicz

Baildon Katowice

Danuta Wieczorkówna, Wiesław Biełanowicz, Sławomir Dąbrowski

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1965 + drużyny, które wywalczyły awans: SKT Sopot i Sparta Warszawa; rozgrywki wg formuły każdy z każdą (7 terminów). Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej. Drużyna, która zajęła 7 miejsce gra baraż z druga drużyną z rozgrywek o awans.

Formuła spotkania

7 gier (7 punktów): 4 x SM na krzyż, 1 x SK, 1 x DM, 1 x Mikst.

Wyniki szczegółowe

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1.MKT Łódź

 

4:3

6:1

7:0

4:3

4:3

6:1

7:0

14

38:11

2.Warta Poznań

3:4

 

5:2

5:2

5:2

4:3

5:2

6:1

12

33:16

3.SKT Sopot

1:6

2:5

 

3:4

4:3

6:1

4:3

7:0

8

27:22

4.Gwardia Wrocław

0:7

2:5

4:3

 

4:3

2:5

4:3

5:2

8

21:28

5.Nadwiślan Kraków

3:4

2:5

3:4

3:4

 

5:2

5:2

6:1

6

27:22

6.Sparta Warszawa

3:4

3:4

1:6

5:2

2:5

 

5:2

5:2

6

24:25

7.Legia Warszawa

1:6

2:5

3:4

3:4

2:5

2:5

 

7:0 wo

2

20:29

8.AZS Gliwice

0:7

1:6

0:7

2:5

1:6

2:5

0:7

 

0

6:43

 

Awans do klasy wydzielonej wywalczyły: KS Warszawianka (bezpośrednio) oraz KS Baildon Katowice po pokonaniu drużyny Legii Warszawa (4:3, Katowice, 16-17.10)
Powrót do listy