Powrót do listy
1973 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Piast Gliwice
Danuta Wieczorek, Wanda Ostrowska, Jerzy Sonsalla, Janusz Gąsior, Aleksander Harasym, Ireneusz Łyżwiński, Krzysztof Ludwig
II miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Maria Wojdała, Małgorzata Jarmicka, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedźwiedzki, Adam Mincberg, Michał Kleiber, Tomasz Kamiński
III miejsce: Nadwiślan Kraków
Barbara Dracz, Ewa Langenfeld, Witold Meres, Adam Nowak, Zbigniew Górszczak, Wojciech Wojciechowski, Józef Szyłkiewicz
IV miejsce: SKT Sopot
Alina Zdun, Wanda Rybarczyk, Ilona Perko, Mirosław Chmela, Andrzej Andrzejewski, Romuald Szczepanik, Krzysztof Kidoń
V miejsce: Polonia Bydgoszcz
Bożena Kalińska, Halina Burzyńska, Henryk Drzymalski, Czesław Szewczyk, Zbigniew Wiśniewski, Maciej Michliński
VI miejsce: Warszawianka
Krystyna Pilżyc, Barbara Kowalska, Mieczysław Rybarczyk, Edward Lewandowski, Bogdan Rogulski, Stanisław Zbonikowski,
VII miejsce: MZKS Arka Gdynia
Elżbieta Ciepka-Illeczko, Zofia Radomańczyk, Józef Orlikowski, Jerzy Grusiecki, Wojciech Krzyszkowski, Andrzej Krzyszkowski, Mirosław Stupakow, Józef Hołubowicz
VIII miejsce: Baildon Katowice
Barbara Jednaka, Urszula Romańczyk, Sławomir Dąbrowski, Stanisław Kończak, Eryk Bratek, Andrzej Wiśniewski

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1972; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej tzw. klasy awansującej. Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z klasy awansującej.
Klasa awansująca: 8 drużyn grających systemem każda z każdą. Ostatnia drużyna spada do klasy wojewódzkiej (rozgrywki strefowe). Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z rozgrywek strefowych.

Formuła spotkania

9 gier (9 punktów): 4 x SM na krzyż, 2 x SK, 2 x DM, 1 x DK.

Klasa wydzielona

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Piast Gliwice

 

5:4

5:4

7:2

6:3

7:2

7:2

6:3

14:0

43:20

2. Legia Warszawa

4:5

 

7:2

5:4

8:1

6:3

8:1

7:2

12:2

45:18

3. Nadwiślan Kraków

4:5

2:7

 

5:4

5:4

4:5

5:4

5:4

8:6

30:33

4. SKT Sopot

2:7

4:5

4:5

 

5:4

7:2

6:3

5:4

8:6

33:30

5. Polonia Bydgoszcz

3:6

1:8

4:5

4:5

 

5:4

5:4

5:4

6:8

27:36

6. Warszawianka

2:7

3:6

5:4

2:7

4:5

 

8:1

5:4

6:8

29:34

7. MZKS Arka Gdynia

2:7

1:8

4:5

3:6

4:5

1:8

 

5:4

2:12

20:43

8. Baildon Katowice

3:6

2:7

4:5

4:5

4:5

4:5

4:5

 

0:14

25:38

Z klasy wydzielonej, do klasy awansującej w roku 1974, spadła drużyna Baildon Katowice. Pozostała drużyna Arki Gdynia po pokonaniu w meczu barażowym z AZS Poznań 6:3 (Poznań, 7-8.08).
 
Terminarz
I tura 1-4 czerwca - czwórmecz
Miejsce: Warszawa
MZKS Arka Gdynia – Baildon Katowice 5:4
Legia Warszawa – Polonia Bydgoszcz 8:1
Legia Warszawa – MZKS Arka Gdynia 8:1
Polonia Bydgoszcz – Baildon Katowice 5:4
Legia Warszawa – Baildon Katowice 7:2
Polonia Bydgoszcz – MZKS Arka Gdynia 5:4
Miejsce: Sopot
Piast Gliwice – Warszawianka 7:2
Nadwiślan Kraków – SKT Sopot 5:4
SKT Sopot – Warszawianka 7:2
Piast Gliwice - Nadwiślan Kraków 5:4
Nadwiślan Kraków – Warszawianka  4:5
Piast Gliwice - SKT Sopot 7:2
 
II tura 12-16 czerwca – trójmecz
Miejsce: Kraków
Nadwiślan Kraków - MZKS Arka Gdynia 5:4
Legia Warszawa – Warszawianka 7:2
Nadwiślan Kraków – Legia Warszawa 2:7
MZKS Arka Gdynia – Warszawianka 1:8
Miejsce: Bydgoszcz
Polonia Bydgoszcz – SKT Sopot 4:5
Baildon Katowice - Piast Gliwice 3:6
Polonia Bydgoszcz – Piast Gliwice 3:6
SKT Sopot – Baildon Katowice 5:4
 
III tura 28 lipca- 1 sierpnia – trójmecz
Miejsce: Gdynia
Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:5
MZKS Arka Gdynia – SKT Sopot 3:6
MZKS Arka Gdynia – Piast Gliwice 2:7
Legia Warszawa – SKT Sopot 5:4
Miejsce:
Polonia Bydgoszcz – Nadwiślan Kraków 4:5
Nadwiślan Kraków – Baildon Katowice 5:4
Warszawianka - Baildon Katowice 5:4
Polonia Bydgoszcz – Warszawianka 5:4

Klasa awansująca

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Zagłębie Wałbrzych

 

5:4

7:2

5:4

7:2

6:3

7:2

9:0

14:0

46:17

2. AZS Poznań

4:5

 

5:4

5:4

4:5

5:4

6:3

9:0

10:4

38:25

3. Olimpia Poznań

2:7

4:5

 

6:3

7:2

7:2

8:1

8:1

10:4

42:21

4. Gwardia Wrocław

4:5

4:5

3:6

 

4:5

6:3

8:1

9:0

8:6

38:25

5. MKT Łódź

2:7

5:4

2:7

5:4

 

5:4

6:3

9:0

8:6

33:30

6. GKS Katowice

3:6

4:5

2:7

3:6

4:5

 

6:3

9:0

4:10

31:32

7. KS Chełmek

2:7

3:6

1:8

1:8

3:6

3:6

 

9:0

2:12

22:41

8. Warta Poznań

0:9

0:9

1:8

0:9

0:9

0:9

0:9

 

0:14

1:62

Awans do klasy wydzielonej wywalczyła bezpośrednio drużyna Zagłębia Wałbrzych.
Klasę awansującą opuściła KS Warta Poznań oraz KS Chełmek po przegraniu meczu barażowego z GKS Błękitni Kielce 1:8.

Rozgrywki strefowe

Strefa I: 29-31.07 gospodarz strefy Górnik Świętochłowice

 

AZS Gdańsk

 

 

 

 

Start Łódź

 

 

Start Łódź

w/o

 

 

 

 

Górnik Świętochłowice

 

Elektryczność Warszawa

 

8:1

 

 

Górnik Świętochłowice

 

 

Górnik Świętochłowice

w/o

 

 

 

 

 

Strefa II: 29-31.07 gospodarz strefy Lumel Zielona Góra

 

Lumel Zielona Góra

 

 

 

 

Lumel Zielona Góra

 

 

Stal Sanok

8:1

 

 

 

 

Lumel Zielona Góra

 

Chełmiec Wałbrzych

 

5:4

 

 

Wisła Toruń

 

 

Wisła Toruń

5:4

 

 

 

 

 

Strefa III: 29-31.07 gospodarz strefy Sparta Szczecin

 

Sparta Szczecin

 

 

 

 

Sparta Szczecin

 

 

SKT Sopot II

8:1

 

 

 

 

Błękitni Kielce

 

Górnik Zabrze

 

5:4

 

 

Błękitni Kielce

 

 

Błękitni Kielce

w/o

 

 

 

 

 

Strefa IV: 29-31.07 gospodarz strefy Slavia Ruda Śląska

 

AZS Warszawa

 

 

 

 

AZS Warszawa

 

 

Slavia Ruda Śląska

6:3

 

 

 

 

AZS Warszawa

 

Górnik Wieliczka

 

5:4

 

 

Broń Radom

 

 

Broń Radom

6:3

 

 

 

 

 

Rozgrywki międzystrefowe
Termin:
Miejsce: ???

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1. Lumel Zielona Góra

 

6:3

5:4

4:5

2

15:12

2. Błękitni Kielce

3:6

 

5:4

5:4

2

13:14

3. Górnik Świętochłowice

4:5

4:5

 

6:3

1

14:13

4. AZS Warszawa

5:4

4:5

3:6

 

1

12:15

Do klasy awansującej awansował zespół Lumel Zielona Góra oraz Błękitni Kielce po pokonaniu w barażu drużyny KS Chełmek 8:1.

Powrót do listy