Powrót do listy
1938 Polska – Niemcy 6:1
< Zobacz poprzedniZobacz następny >
Termin: 22–24 kwietnia 1938
Miejsce: Warszawa, korty Legii

22 kwietnia

Polska

6

Niemcy

1

 

Józef Hebda

Edgar Dettmer

6:2, 6:3, 6:2

Ignacy Tłoczyński

Rolf Goepfert

9:7, 6:4, 6:1

23 kwietnia

Jadwiga Jędrzejowska

Gisela Enger

7:5, 6:0

Adam Baworowski / Czesław Spychała

Werner Beuthner / Rolf Goepfert

2:6, 4:6, 7:5, 6:0, 5:7

24 kwietnia

Józef Hebda

Rolf Goepfert

10:8, 8:6, 2:6, 6:1

Ignacy Tłoczyński

Edgar Dettmer

7:5, 6:3, 6:3

Jadwiga Jędrzejowska / Adam Baworowski

Gisela Enger/ Edgar Dettmer

6:3, 6:2

 

Prasa pisała

"Przegląd Sportowy", 25 kwietnia 1938 r.:

"Jędrzejowska wygrała [swój] mecz... stojąc. Noga ja bolała, z trudem chodziła po placu, o bieganiu nie było mowy. Na domiar złego Enger skracała jej piłki, ciągnęła do siatki. W tych warunkach baliśmy się przez chwilę o wynik meczu zwłaszcza, że liczne drajwy szły na aut. Ale potem Polka wpadła wreszcie w trans i zobaczyliśmy szereg przepięknych piłek.

Frekwencja publiczności była nadspodziewanie dobra, gdyż pogoda nie była zachęcająca. Jedynym minusem był fatalny stan placu."

Galeria

Zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Powrót do listy