Powrót do listy
2022 Superliga
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Final Four

Termin: 8-10 grudnia 2022
Miejsce: Zielona Góra, hala MOSiR

Wyniki

I miejsce: BKT Advantage Bielsko-Biała
II miejsce: CKT Grodzisk Mazowiecki
III miejsce: WKT Mera
IV miejsce: KT Kubala Ustroń

Organizacja rozgrywek

Rozgrywki podzielone zostały na trzy klasy rozgrywkowe.
Pierwsza, najwyższa klasa rozgrywek nosi nazwę LOTTO SuperLIGA i jest zawodową ligą tenisową. Tworzy ją 8 drużyn z ośmiu różnych klubów, które rozgrywają 7 spotkań w siedmiu kolejkach sezonu zasadniczego systemem „każda z każdym”. Gospodarze poszczególnych spotkań ustaleni będą drogą losowania.
Po zakończeniu sezonu zasadniczego cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły SuperLIGI rozgrywają „FINAL FOUR”, czyli finałowy turniej o tytuł i medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Dwie pierwsze drużyny po zakończeniu sezonu zasadniczego zostaną rozstawione. W pierwszym roku rozgrywek finałowy turniej rozegrany zostanie systemem pucharowym w Zielonej Górze w dniach 8.-10. grudnia 2022 r. Pozostałe drużyny LOTTO SuperLIGI, które nie awansują do turnieju finałowego kończą rozgrywki na etapie sezonu zasadniczego i zajmują odpowiednio do zdobytych punktów miejsca 5, 6, 7 i 8. Drużyna 8 spada z LOTTO SuperLIGI do forBET 1. Ligi, a drużyna z miejsca 7-go LOTTO SuperLIGI gra baraż z 2-gą drużyną z forBET 1. Ligi. Gospodarzem meczu barażowego będzie zawsze drużyna broniąca się przed spadkiem z wyższego poziomu rozgrywek. Baraże winny odbyć się przed „FINAL FOUR” finałowym turniejem LOTTO SuperLIGI.
Zwycięzca LOTTO SuperLIGI otrzymuje tytuł DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI (złoty medalista DMP). Drużyna, która zajęła drugie miejsce w LOTTO SuperLIDZE otrzymuje tytuł V-CE MISTRZA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI (srebrny medalista DMP), a drużyna, która zajęła trzecie miejsce tytuł BRĄZOWEGO MEDALISTY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI.

Druga klasa rozgrywek nosi nazwę forBET 1. Liga i jest ligą wyczynową. Tworzy ją 8 drużyn z ośmiu różnych klubów, które rozgrywają 7 spotkań w siedmiu kolejkach sezonu zasadniczego systemem „każda z każdym”. Gospodarze poszczególnych spotkań ustaleni będą drogą losowania.
Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsza drużyna w tabeli uzyskuje awans do SuperLIGI. Druga drużyna grać będzie baraż z przedostatnią drużyną LOTTO SuperLIGI o awans do LOTTO SuperLIGI. Ostatnia drużyna w tabeli spada do forBET 2. Ligi, a przedostatnia grać będzie baraż o utrzymanie się w forBET 1. Lidze z drugą drużyną 2 tabeli forBET 2. Ligi

Najniższa klasa rozgrywek nosi nazwę forBET 2. Liga i jest ligą wyczynową. Tworzy ją 8 różnych drużyn z różnych klubów. Drużyny te grają po jednym spotkaniu systemem „każdy z każdym”. Gospodarze poszczególnych spotkań ustalani będą drogą losowania. Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsza drużyna w tabeli uzyskuje awans do forBET 1.Ligi. Druga drużyna grać będzie baraż z przedostatnią drużyną forBET 1.Ligi o awans do forBET 1.Ligi.

Formuła spotkania

2 single męskie, 2 single damskie, debel męski, debel damski, mikst (rozgrywany tylko w przypadku wyniku remisowego)

Powrót do listy