Powrót do listy
1976 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Olimpia Poznań
Krystyna Filip, Jolanta Rozala, Elżbieta Stefańska, Wojciech Fibak, Jerzy Płotkowiak, Kazimierz Adamczak, Grzegorz Gołaski, Wiesław Gąsiorek, Paweł Geldner
II miejsce: Zagłębie Wałbrzych
Małgorzata Rejdych, Paulina Kajetanowicz, Czesław Dobrowolski, Andrzej Czapracki, Henryk Kubiczek, Jerzy Jasiński,
III miejsce: Piast Gliwice
Danuta Wieczorek, Wanda Ostrowska, Janusz Gąsior, Aleksander Harasym, Zenon Rode, Włodzimierz Turkowski
IV miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Maria Wojdała, Elżbieta Baranowska, Małgorzata Jarmicka, Dominika Frączak, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedźwiedzki, Adam Mincberg, Tomasz Kamiński, Łukasz Kamiński, Dariusz Wieczorek
V miejsce: Nadwiślan Kraków
Zofia Woroń, Barbara Dracz, Witold Meres, Zbigniew Górszczak, Wojciech Wojciechowski, Józef Szyłkiewicz, Marek Królicki, Maciej Zoga
VI miejsce: Arka Gdynia
Elżbieta Ciepka-Ileczko, Zofia Radomańczyk, Jerzy Grusiecki, Wojciech Krzyszkowski, Jerzy Sonsalla, Andrzej Kuźnik, Dariusz Zaręba, Andrzej Smoleński, Marek Czyżewski
VII miejsce: Polonia Bydgoszcz
Regina Kozłowska, Emilia Mrozowska, Grażyna Muchewicz, Henryk Drzymalski, Czesław Szewczyk, Zbigniew Wiśniewski, Tomasz Sobieszczański, Ryszard Robaszkiewicz, Piotr Lewandowski,
VIII miejsce: Błękitni Kielce
Iwona Pawlik, Barbara Kocyga, Leszek Stępowski, Jacek Zdybiewski, Zbigniew Mroczek, Kazimierz Gajda, Grzegorz Stępień
IX miejsce: SKT Sopot
Wanda Rybarczyk, Ewa Bruchman, Małgorzata Szwarc, Romuald Szczepanik, Krzysztof Kidoń, Andrzej Andrzejewski, Roman Wojtiuk, Andrzej Kidoń, Mirosław Chmela, Grzegorz Napierała,
X miejsce: Gwardia Wrocław
Judyta Słaboszewska, Awa Garlińska, Iwona Kuczyńska, Maria Dobrosz, Piotr Jamroz, Ireneusz Czyżewski, Bogdan Szymański, Ryszard Domagała, Andrzej Marczak, Aleksander Biliński, Tomasz Garliński

Organizacja rozgrywek

I liga: 10 drużyn; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnie dwie drużyny spadają do II ligi.
II liga: 12 drużyn podzielonych na dwie grupy; rozgrywki wg formuły każda z każdą. Ostatnia drużyna z każdej grupy spada do rozgrywek strefowych. W składzie meczowym drużyny musi znajdować się jeden zawodnik i jedna zawodniczka do lat 21.

Formuła spotkania

9 gier (9 punktów): 4 x SM na krzyż, 2 x SK, 2 x DM, 1 x DK

Wyniki szczegółowe - I liga

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

1. Olimpia Poznań

 

6:3

6:3

6:3

7:2

5:4

7:2

9:0

6:3

8:1

18:0

60:21

2. Zagłębie Wałbrzych

3:6

 

6:3

6:3

5:4

7:2

8:1

9:0

8:1

6:3

16:2

58:13

3. Piast Gliwice

3:6

3:6

 

5:4

5:4

8:1

7:2

7:2

7:2

9:0

14:4

54:27

4. Legia Warszawa

3:6

3:6

4:5

 

6:3

6:3

8:1

5:4

6:3

8:1

12:6

49:32

5. Nadwiślan Kraków

2:7

4:5

4:5

3:6

 

7:2

3:6

6:3

8:1

8:1

8:10

45:36

6. Arka Gdynia

4:5

2:7

1:8

3:6

2:7

 

7:2

4:5

5:4

8:1

6:12

36:45

7. Polonia Bydgoszcz

2:7

1:8

2:7

1:8

6:3

2:7

 

7:2

4:5

7:2

6:12

32:49

8. Błękitni Kielce

0:9

0:9

2:7

4:5

3:6

5:4

2:7

 

6:3

7:2

6:12

29:52

9. SKT Sopot

3:6

1:8

2:7

3:6

1:8

4:5

5:4

3:6

 

7:2

4:14

29:52

10. Gwardia Wrocław

1:8

3:6

0:9

1:8

1:8

1:8

2:7

2:7

2:7

 

0:18

13:68

Z I ligi, do II ligi w roku 1977, spadły drużyny SKT Sopot i Gwardia Wrocław.

 

Terminarz
I tura 29-30 maja
Miejsce: Wrocław
Legia Warszawa – Gwardia Wrocław 8:1
Miejsce: Gdynia
I dzień
Arka Gdynia – Nadwiślan Kraków 2:7
Błękitni Kielce – Zagłębie Wałbrzych 0:9
II dzień
Arka Gdynia - Zagłębie Wałbrzych 2:7
Nadwiślan Kraków - Błękitni Kielce 6:3
Miejsce: Poznań
I dzień
Piast Gliwice – Olimpia Poznań 3:6
SKT Sopot – Polonia Bydgoszcz 5:4
II dzień
Polonia Bydgoszcz - Olimpia Poznań 2:7
Piast Gliwice - SKT Sopot 7:2
II tura 12-13 czerwca
Miejsce: Gdynia
Arka Gdynia - Błękitni Kielce 4:5
Miejsce: Gliwice
I dzień
Piast Gliwice - Gwardia Wrocław 9:0
Polonia Bydgoszcz - Legia Warszawa 1:8
II dzień
Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:5
Gwardia Wrocław - Polonia Bydgoszcz 2:7
Miejsce: Kraków
I dzień
Nadwiślan Kraków - Olimpia Poznań 2:7
SKT Sopot - Zagłębie Wałbrzych 1:8
II dzień
Nadwiślan Kraków - SKT Sopot 8:1
Zagłębie Wałbrzych - Olimpia Poznań 3:6
III tura 3-4 lipca
Miejsce: Kielce
I dzień
SKT Sopot - Błękitni Kielce 3:6
Arka Gdynia - Olimpia Poznań 4:5
II dzień
Olimpia Poznań - Błękitni Kielce 9:0
Arka Gdynia - SKT Sopot 5:4
Miejsce: Wrocław
I dzień
Nadwiślan Kraków - Gwardia Wrocław 8:1
Legia Warszawa - Zagłębie Wałbrzych 3:6
II dzień
Zagłębie Wałbrzych - Gwardia Wrocław 6:3
Legia Warszawa - Nadwiślan Kraków 6:3
Miejsce: Gliwice
Piast Gliwice – Polonia Bydgoszcz 7:2
IV tura 26-27 sierpnia
Miejsce: Bydgoszcz
I dzień
Piast Gliwice - Arka Gdynia 8:1
Polonia Bydgoszcz - Błękitni Kielce 7:2
II dzień
Polonia Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:7
Piast Gliwice - Błękitni Kielce 7:2
Miejsce: Sopot
I dzień
Olimpia Poznań – Gwardia Wrocław 8:1
Legia Warszawa – SKT Sopot 6:3
II dzień
SKT Sopot - Gwardia Wrocław 7:2
Legia Warszawa - Olimpia Poznań 3:6
Miejsce: Kraków
Nadwiślan Kraków – Zagłębie Wałbrzych 4:5
V tura 27-28 września
Miejsce: Warszawa
I dzień
Arka Gdynia - Gwardia Wrocław 8:1
Legia Warszawa - Błękitni Kielce 5:4
II dzień
Błękitni Kielce - Gwardia Wrocław 7:2
Legia Warszawa - Arka Gdynia 6:3
Miejsce: Wałbrzych
I dzień
Piast Gliwice - Nadwiślan Kraków 5:4
Zagłębie Wałbrzych – Polonia Bydgoszcz 8:1
II dzień
Piast Gliwice - Zagłębie Wałbrzych 3:6
Polonia Bydgoszcz - Nadwiślan Kraków 6:3
Miejsce: Poznań
Olimpia Poznań – SKT Sopot 6:3

Wyniki szczegółowe - II liga

Grupa A

 

1

2

3

4

5

6

 

 

1. GKS Katowice

 

6:3

7:2

7:2

9:0

9:0

10:0

38:7

2. Baildon Katowice

3:6

 

5:4

6:3

8:1

9:0

8:2

31:14

3. Warszawianka

2:7

4:5

 

5:4

7:2

8:1

6:4

26:19

4. MKT Łódź

2:7

3:6

4:5

 

6:3

9:0

4:6

24:21

5. Broń Radom

0:9

1:8

2:7

3:6

 

8:1

2:8

14:31

6. Elektryczność Warszawa

0:9

0:9

1:8

0:9

1:8

 

0:10

2:43

Grupa B

 

1

2

3

4

5

6

 

 

1. AZS SZS Warszawa

 

8:1

9:0

9:0

8:1

8:1

10:0

42:3

2. ŁTS Gliwice

1:8

 

6:3

3:6

7:2

7:2

6:4

24:21

3. Chełmek

0:9

3:6

 

5:4

6:3

9:0

6:4

23:22

4. Wisła Toruń

0:9

6:3

4:5

 

5:4

7:2

6:4

22:23

5. AZS Poznań

1:8

2:7

3:6

4:5

 

6:3

2:8

16:29

6. Stal Stalowa Wola

1:8

2:7

0:9

2:7

3:6

 

0:10

8:37

Awans do I ligi wywalczyły drużyny AZS Warszawa oraz GKS Katowice.
II ligę opuścił Stal Stalowa Wola oraz Elektryczność Warszawa.
Terminarz gier – Grupa A (gospodarze na pierwszym miejscu)
30 maja
GKS Katowice – Baildon Katowice 6:3
Broń Radom – MKT Łódź 3:6
Warszawianka – Elektryczność 8:1
6 czerwca
MKT Łódź - Baildon Katowice 3:6
Broń Radom – Warszawianka 2:7
Elektryczność - GKS Katowice 0:9
13 czerwca
Baildon Katowice – Elektryczność 9:0
MKT Łódź – Warszawianka 4:5
GKS Katowice - Broń Radom 9:0
12 września
Baildon Katowice - Broń Radom 8:1
Elektryczność - MKT Łódź 0:9
Warszawianka - GKS Katowice 2:7
26 września
MKT Łódź - GKS Katowice 2:7
Baildon Katowice – Warszawianka 5:4
Broń Radom – Elektryczność 8:1
Terminarz gier – Grupa B (gospodarze na pierwszym miejscu)
30 maja
AZS-SZS Warszawa – ŁTS Łabędy 8:1
Chełmek – Wisła Toruń 5:4
AZS Poznań – Stal Stalowa Wola 6:3
6 czerwca
Wisła Toruń - ŁTS Łabędy 6:3
Chełmek - AZS Poznań 6:3
Stal Stalowa Wola - AZS-SZS Warszawa 1:8
13 czerwca
ŁTS Łabędy - Stal Stalowa Wola 7:2
Wisła Toruń - AZS Poznań 5:4
AZS-SZS Warszawa – Chełmek 9:0
12 września
ŁTS Łabędy – Chełmek 6:3
Stal Stalowa Wola - Wisła Toruń 2:7
AZS Poznań - AZS-SZS Warszawa 1:8
26 września
ŁTS Łabędy - AZS Poznań 7:2
Wisła Toruń - AZS-SZS Warszawa 0:9
Chełmek - Stal Stalowa Wola 9:0
 
Grupa I
I miejsce: AZS Warszawa
Elżbieta Ślesicka, Ilona Perko, Elwira Krajewska, Paweł Strauss, Błażej Załuska, Dariusz Kotulski, Lech Radziemski, Marek Marcinkowski, Michał Niemiec, Andrzej Jagielski
II miejsce: ŁTS Gliwice
Danuta Sikora, Alicja Sowa, Bożena Zegarowska, Henryk Kobienia, Kazimierz Listek, Jan Krupiński, Werner Pluta, Bogdan Ludwin
III miejsce: Chełmek
Urszula Dębowska, Teresa Ćwierz, Irena Matyja, Tadeusz Jewak, Stefan Warzecha, Andrzej Niziołek, Krzysztof Trojanowski, Jerzy Soroka, Henryk Galistl,
IV miejsce: Wisła Toruń
Marzenna Sieracka, Zofia Huppenthal, Anita Sitko, Maria Klemens, Marek Graczyk, Marek Górny, Jerzy Lech, Edward Lamparski, Marek Gliński, Piotr Nagel, Piotr Dowbor
V miejsce: AZS Poznań
Hanna Mogilnicka, Hanna Kopras, Anna Liszkowska, Paweł Mielcarek, Adam Plewiński, Ryszard Ogarzyński, Rafał Bręczewski, Maciej Gumowski, Marek Nowak, Adam Łachacz, Przydryga
VI miejsce: Stal Stalowa Wola
Ewa Wójcik, Anna Solonek, Stanisław Śniecikowski, Waldemar Wojna, Edward Banaś, Bogdan Gajewski, Adam Kuchniak, Czesław Szymczyk, Wiesław Kocoń
Grupa II
I Miejsce: GKS Katowice
Barbara Kral, Teresa Czakańska, Barbara Kubela, Monika Sikora, Grzegorz Niestrój, Krzysztof Kraus, Józef Białecki, Ireneusz Ciszewski, Jan Denisiewicz,
II miejsce: Baildon Katowice
Krystyna Makowska, Małgorzata Bogacka, Jolanta Jarek, Sławomir Dąbrowski, Stanisław Kończak, Andrzej Wiśniewski, Roman Wędrocha, Adam Nagórski, Andrzej Tyro
III miejsce: Warszawianka
Danuta Calińska, Barbara Kowalska, Urszula Chmielnicka, Beata Wilkoszewska, Edward Lewandowski, Stanisław Zbonikowski, Marian Janiszek, Robert Brzozowski, Jarosław Krajowski, Andrzej Obrębski
IV miejsce: MKT Łódź
Dorota Morawska, Elżbieta Raczyńska, Andrzej Wudkowski, Piotr Rozpara, Wielisław Nowicki, Józef Wasiak, Zbigniew Wróblewski, Piotr Andysz, Bogusław Wasiak, Janusz Balczyński, Sławomir Bereziński
V miejsce: Broń Radom
Danuta Ziemnicka, Elżbieta Lasota, Alicja Pietraszewska, Adam Durasiewicz, Janusz Garbarczyk, Marek Wielocha, Tomasz Płatos, Lech Słomski, Waldemar Garbarczyk, Zbigniew Gajda
VI Miejsce: Elektryczność Warszawa
Marta Grzegrzółka, Anita Lutkowska, Łucja Jakubowska, Stefan Cynke, Maciej Rogoziński, Jacek Sypniewski, Robert Płowiec, Marek Wojeński, Krzysztof Lipiński, Andrzej Szawłowski

Rozgrywki strefowe

Strefa I: 14-16.06 gospodarz strefy AZS Lublin

 

Slavia Ruda Śląska

 

 

 

 

Slavia Ruda Śląska

 

 

AZS Lublin

7/2

 

 

 

 

Warta Poznań

 

Warta Poznań

 

5/4

 

 

Warta Poznań

 

 

OZT Kielce

w/o

 

 

 

 

 

Strefa II: 14-16.06 gospodarz strefy Sparta Szczecin

 

Sparta Szczecin

 

 

 

 

Sparta Szczecin

 

 

OZT Rzeszów

w/o

 

 

 

 

Sparta Szczecin

 

OZT Olsztyn

 

6/3

 

 

Goplania Inowrocław

 

 

Goplania Inowrocław

w/o

 

 

 

 

 

Strefa III: 14-16.06 gospodarz strefy Start Łódź

 

Start Łódź

 

 

 

 

Start Łódź

 

 

OZT Koszalin

w/o

 

 

 

 

Spartakus Jelenia Góra

 

Spartakus Jelenia Góra

 

6/3

 

 

Spartakus Jelenia Góra

 

 

Legia Warszawa

5/4

 

 

 

 

 

Strefa IV: 14-16.06 gospodarz strefy Piast Brzeg

 

Nafta Zielona Góra

 

 

 

 

Nafta Zielona Góra

 

 

Piast Brzeg

9/0

 

 

 

 

Nafta Zielona Góra

 

Górnik Wieliczka

 

7/2

 

 

Czarni Żywiec

 

 

Czarni Żywiec

w/o

 

 

 

 

 

Rozgrywki międzystrefowe

Termin: 9-11 września
Miejsce: Jelenia Góra, korty Spartakusa

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1. Spartakus Jelenia Góra

 

5:4

6:3

8:1

3

19:8

2. Nafta Zielona Góra

4:5

 

6:3

6:3

2

16:11

3. Sparta Szczecin

3:6

3:6

 

7:2

1

13:14

4. Warta Poznań

1:8

3:6

2:7

 

0

6:21

Do II ligi awansowały zespoły Spartakus Jelenia Góra oraz Nafta Zielona Góra.
I dzień:
Warta Poznań – Spartakus Jelenia Góra
Nafta Zielona Góra – Sparta Szczecin
II dzień:
Nafta Zielona Góra - Spartakus Jelenia Góra
Warta Poznań - Sparta Szczecin
III dzień:
Spartakus Jelenia Góra - Sparta Szczecin
Nafta Zielona Góra - Warta Poznań
 
Składy drużyn
I miejsce: Spartakus Jelenia Góra
Elżbieta Szewczenko, Barbara Kukielak, Krystyna Łapszo, Roman Prystrom, Józef Ruszczyński, Kazimierz Janik, Zdzisław Rowiński, Andrzej Krzyszkowski
II miejsce: Nafta Zielona Góra
Krystyna Ciszewska, Urszula Plaza, Longina Lutowska, Franciszek Andrzejczuk, Zbigniew Kopciuch, Tadeusz Klak, Henryk Kwitowski, Zbigniew Nowak, Grzegorz Klak
III miejsce: Sparta Szczecin
Danuta Krystosik, Mariola Kobiałko, Liliana Kiesler, Beata Mizera, Wojciech Wiśniowski, Piotr Kopras, Zbigniew Chendyński, Włodzimierz Gutkowski, Tomasz Sobiesiński, Andrzej Chendyński, Zdzisław Cimochowski, Roman Kostyrka
IV miejsce: Warta Poznań
Halina Zmitrukiewicz, Ewa Rataszewska, Ewa Terlecka, Łukasz Nackowski, Marian Zbąski, Józef Piątek, Tomasz Piątek, 

Powrót do listy