Powrót do listy
1975 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Maria Wojdała, Beata Zajączkowska, Dominika Frączak, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedźwiedzki, Adam Mincberg, Tomasz Kamiński, Krzysztof Kidoń
II miejsce: Piast Gliwice
Danuta Wieczorek, Wanda Ostrowska, Janusz Gąsior, Aleksander Harasym, Ireneusz Łyżwiński, Zenon Rode
III miejsce: Olimpia Poznań
Krystyna Filip, Jolanta Rozala, Elżbieta Stefańska, Wojciech Fibak, Jerzy Płotkowiak, Kazimierz Adamczak, Grzegorz Gołaski, Wiesław Gąsiorek, Paweł Geldner
IV miejsce: Zagłębie Wałbrzych
Małgorzata Rejdych, Paulina Kajetanowicz, Czesław Dobrowolski, Andrzej Czapracki, Henryk Kubiczek, Jerzy Jasiński,
V miejsce: Arka Gdynia
Elżbieta Ciepka-Ileczko, Zofia Radomańczyk, Małgorzata Szwarc, Ewa Bruchman, Jerzy Grusiecki, Wojciech Krzyszkowski, Jerzy Sonsalla, Antoni Swiłło, Andrzej Kuźnik, Grzegorz Napierała
VI miejsce: Polonia Bydgoszcz
Regina Kozłowska, Emilia Mrozowska, Grażyna Muchewicz, Henryk Drzymalski, Czesław Szewczyk, Zbigniew Wiśniewski, Tomasz Sobieszczański, Piotr Lewandowski, Tomasz Woźniak
VII miejsce: Nadwiślan Kraków
Zofia Woroń, Barbara Dracz, Witold Meres, Adam Nowak, Zbigniew Górszczak, Wojciech Wojciechowski, Józef Szyłkiewicz
VIII miejsce: SKT Sopot
Alina Zdun, Wanda Rybarczyk, Romuald Szczepanik, Jerzy Giczewski, Andrzej Kidoń, Andrzej Andrzejewski, Gerard Filipowicz
IX Miejsce: GKS Katowice
Barbara Kral, Barbara Kubela, Grzegorz Niestrój, Krzysztof Kraus, Józef Białecki, Ireneusz Ciszewski, Jan Denisiewicz,
X miejsce: Warszawianka
Danuta Calińska, Barbara Kowalska, Urszula Chmielnicka, Beata Wilkoszewska, Grażyna Odachowska, Irena Gudaszewska, Edward Lewandowski, Stanisław Zbonikowski, Tomasz Dziewanowski, Piotr Węgiełek, Roman Kostyrka, Jan Zieliński, Bogdan Maniewski, Wojciech Furmański, Marian Janiszek

Organizacja rozgrywek

I liga: 10 drużyn – 8 które powinny startować w I lidze zgodnie z poprzednimi zasadami + 2 drużyny wyłonione w drodze eliminacji rozgrywanych w formie wielomeczu w miesiącu kwietniu; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnie dwie drużyny spadają do II ligi.
II liga: 12 drużyn podzielonych na dwie grupy; 10 drużyn – najlepsze drużyny z II ligi oraz eliminacji strefowych z roku 1974; rozgrywki wg formuły każda z każdą. Ostatnia drużyna z każdej grupy spada do rozgrywek strefowych. W składzie meczowym drużyny musi znajdować się jeden zawodnik i jedna zawodniczka do lat 21.

Formuła spotkania

9 gier (9 punktów): 4 x SM na krzyż, 2 x SK, 2 x DM, 1 x DK.

Eliminacje do I ligi

Termin: 17-29 kwietnia
Miejsce: Bydgoszcz
Sędzia naczelny: Stanisław Briesemeister

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1.Warszawianka

 

5:4

5:4

6:3

3

16:11

2. GKS Katowice

4:5

 

5:4

7:2

2

16:11

3. Baildon Katowice

4:5

4:5

 

7:2

1

15:12

4. AZS Poznań

3:6

2:7

2:7

 

0

7:20

Do I ligi zakwalifikowały się drużyny Warszawianki i GKS Katowice

Wyniki szczegółowe - I liga

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

1. Legia Warszawa

 

5:4

5:4

6:3

7:2

8:1

6:3

5:4

5:4

8:1

9

55:26

2. Piast Gliwice

4:5

 

6:3

6:3

7:2

6:3

4:5

7:2

8:1

7:2

7

55:26

3. Olimpia Poznań

4:5

3:6

 

7:2

5:4

5:4

6:3

6:3

5:4

6:3

7

47:34

4. Zagłębie Wałbrzych

3:6

3:6

2:7

 

6:3

4:5

5:4

7:2

5:4

8:1

5

43:38

5. Arka Gdynia

2:7

2:7

4:5

3:6

 

4:5

8:1

7:2

7:2

8:1

4

45:36

6. Polonia Bydgoszcz

1:8

3:6

4:5

5:4

5:4

 

4:5

4:5

7:2

5:4

4

38:43

7. Nadwiślan Kraków

3:6

5:4

3:6

4:5

1:8

5:4

 

3:6

6:3

6:3

4

36:45

8. SKT Sopot

4:5

2:7

3:6

2:7

2:7

5:4

6:3

 

4:5

6:3

3

34:47

9. GKS Katowice

4:5

1:8

4:5

4:5

2:7

2:7

3:6

5:4

 

8:1

2

33:48

10. Warszawianka

1:8

2:7

3:6

1:8

1:8

4:5

3:6

3:6

1:8

 

0

19:62

Z I ligi, do II ligi w roku 1976, spadły drużyny Warszawianki i GKS Katowice.

Terminarz
I tura 31 maja-1 czerwca
Miejsce: Wałbrzych
25.05 Zagłębie Wałbrzych - Legia Warszawa 3:6
Miejsce: Warszawa
I dzień
Olimpia Poznań – Warszawianka 6:3
Polonia Bydgoszcz  – GKS Katowice 6:3
II dzień
Polonia Bydgoszcz – Warszawianka 5:4
Olimpia Poznań - GKS Katowice 5:4
Miejsce: Kraków
I dzień
Nadwiślan Kraków – SKT Sopot 3:6
Piast Gliwice – Arka Gdynia 7:2
II dzień
Nadwiślan Kraków - Arka Gdynia 1:8 (zmiana terminu 29.06)
Piast Gliwice - SKT Sopot 7:2 (zmiana terminu na 20.07)
II tura 14-15 czerwca
Miejsce: Kraków
Nadwiślan Kraków - Piast Gliwice 5:4
Miejsce: Sopot
I dzień
SKT Sopot – Warszawianka 6:3
Arka Gdynia - GKS Katowice 7:2
II dzień
SKT Sopot - GKS Katowice 4:5
Arka Gdynia – Warszawianka 8:1
Miejsce: Poznań
I dzień
Olimpia Poznań - Zagłębie Wałbrzych 7:2
Legia Warszawa - Polonia Bydgoszcz 8:1
II dzień
Olimpia Poznań - Legia Warszawa 4:5
Zagłębie Wałbrzych - Polonia Bydgoszcz 4:5
III tura 5-8 lipca
Miejsce: Gliwice
I dzień
Nadwiślan Kraków – Warszawianka 6:3
Piast Gliwice - GKS Katowice 8:1
II dzień
Nadwiślan Kraków - GKS Katowice 6:3
Piast Gliwice – Warszawianka 7:2
Miejsce: Wałbrzych
I dzień
Zagłębie Wałbrzych – SKT Sopot 7:2
Legia Warszawa – Arka Gdynia 7:2
II dzień
Zagłębie Wałbrzych - Arka Gdynia 6:3
Legia Warszawa - SKT Sopot 5:4
Miejsce: Bydgoszcz
Polonia Bydgoszcz – Olimpia Poznań 4:5
IV tura 22-23 lipca
Miejsce: Bydgoszcz
I dzień
Nadwiślan Kraków – Olimpia Poznań 3:6
Piast Gliwice – Polonia Bydgoszcz 6:3
II dzień
Nadwiślan Kraków - Polonia Bydgoszcz 5:4
Piast Gliwice - Olimpia Poznań 6:3
Miejsce: Katowice przełożony na 26-27.08
I dzień
Zagłębie Wałbrzych – Warszawianka 8:1 (1.09 w Warszawie)
Legia Warszawa – GKS Katowice 5:4
II dzień
Zagłębie Wałbrzych - GKS Katowice 5:4
Legia Warszawa – Warszawianka 8:1
Miejsce: Sopot
SKT Sopot – Arka Gdynia 2:7
V tura 30-31 sierpnia
Miejsce: Warszawa
I dzień
Nadwiślan Kraków – Zagłębie Wałbrzych 4:5
Piast Gliwice – Legia Warszawa 4:5
II dzień
Nadwiślan Kraków – Legia Warszawa 3:6
Piast Gliwice - Zagłębie Wałbrzych 6:3
Miejsce: Gdynia
I dzień
SKT Sopot – Olimpia Poznań 3:6
Arka Gdynia – Polonia Bydgoszcz 4:5
II dzień
Arka Gdynia - Olimpia Poznań 4:5
SKT Sopot - Polonia Bydgoszcz 5:4
Miejsce: Warszawa
Warszawianka – GKS Katowice 1:8

Eliminacje do II ligi

Termin: 17-29 kwietnia
Miejsce: Sopot
Sędzia naczelny: Alfons Błeński

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1. Broń Radom

 

6:3

8:1

5:4

3

19:8

2. Elektryczność Warszawa

3:6

 

5:4

6:3

2

14:13

3. Slavia Ruda Śląska

1:8

4:5

 

8:1

1

13:14

4. Kuźnia Ustroń

4:5

3:6

1:8

 

0

8:19

Do II ligi zakwalifikowały się drużyny Broni Radom i Elektryczności Warszawa

Wyniki szczegółowe - II liga

Grupa I

 

1

2

3

4

5

6

 

 

1. Błękitni Kielce

 

5:4

7:2

8:1

9:0

9:0

5

38:7

2. Baildon Katowice

4:5

 

7:2

6:3

7:2

6:3

4

30:15

3. Wisła Toruń

2:7

2:7

 

3:6

6:3

7:2

2

20:25

4. Elektryczność Warszawa

1:8

3:6

6:3

 

3:6

7:2

2

20:25

5. MKT Łódź

0:9

2:7

3:6

6:3

 

7:2

2

18:27

6. Lumel Zielona Góra

0:9

3:6

2:7

2:7

2:7

 

0

9:36

Grupa II

 

1

2

3

4

5

6

 

 

1. Gwardia Wrocław

 

5:4

6:3

7:2

8:1

7:2

5

33:12

2. AZS Warszawa

4:5

 

5:4

9:0

8:1

8:1

4

34:11

3. AZS Poznań

3:6

4:5

 

6:3

6:3

6:3

3

25:20

4. Broń Radom

2:7

0:9

3:6

 

5:4

7:2

4

17:28

5. Chełmek

1:8

1:8

3:6

4:5

 

5:4

2

14:31

6. Górnik Świętochłowice

2:7

1:8

3:6

2:7

4:5

 

0

12:33

Awans do I ligi wywalczyły drużyny Błękitnych Kielce oraz Gwardii Wrocław.
II ligę opuścił Lumel Zielona Góra oraz Górnik Świętochłowice.

Terminarz gier – Grupa I (gospodarze na pierwszym miejscu)
1 czerwca
MKT Łódź - Wisła Toruń 3:6 (wynik na korcie 4:5, zweryfikowany na 3:6, z powodu wystąpienia w składzie MKT nieuprawnionej zawodniczki E. Wudkowskiej)
Błękitni Kielce – Baildon Katowice 5:4
Lumel Zielona Góra – Elektryczność Warszawa 2:7
15 czerwca
Błękitni Kielce - MKT Łódź 9:0
Wisła Toruń - Lumel Zielona Góra 7:2
Elektryczność Warszawa - Baildon Katowice 3:6
6 lipca
Baildon Katowice - MKT Łódź 7:2
Elektryczność Warszawa - Wisła Toruń 6:3
Lumel Zielona Góra - Błękitni Kielce 0:9
19 lipca
MKT Łódź - Lumel Zielona Góra 7:2
Baildon Katowice - Wisła Toruń 7:2
Błękitni Kielce - Elektryczność Warszawa 8:1
3 sierpnia
MKT Łódź - Elektryczność Warszawa 6:3
Lumel Zielona Góra - Baildon Katowice 3:6
Wisła Toruń - Błękitni Kielce 2:7
Terminarz gier – Grupa I (gospodarze na pierwszym miejscu)
1 czerwca
AZS Poznań – Chełmek 6:3
Górnik Świętochłowice – Broń Radom 2:7
AZS-SZS Warszawa – Gwardia Wrocław 4:5
15 czerwca
AZS-SZS Warszawa – Chełmek 8:1
AZS Poznań - Górnik Świętochłowice 6:3
Gwardia Wrocław - Broń Radom 7:2
6 lipca
Gwardia Wrocław – Chełmek 8:1
Broń Radom - AZS Poznań 3:6
AZS-SZS Warszawa - Górnik Świętochłowice 8:1
19 lipca
Chełmek - Broń Radom 4:5
AZS Poznań - AZS-SZS Warszawa 4:5
Górnik Świętochłowice - Gwardia Wrocław 2:7
3 sierpnia
Gwardia Wrocław - AZS Poznań 6:3
Chełmek - Górnik Świętochłowice 5:4
Broń Radom - AZS-SZS Warszawa 0:9

 

Grupa I
I miejsce: Błękitni Kielce
Iwona Pawlik, Barbara Kocyga, Leszek Stępowski, Jacek Zdybiewski, Jerzy Czaban, Zbigniew Mroczek, Kazimierz Gajda, Grzegorz Stępień
II miejsce: Baildon Katowice
Elwira Staszczyk, Małgorzata Bogacka, Danuta Łukasik, Beata Ficha, Sławomir Dąbrowski, Stanisław Kończak, Eryk Bratek, Andrzej Wiśniewski, Roman Wędrocha
III miejsce: Wisła Toruń
Marzenna Sieracka, Zofia Huppenthal, Marek Graczyk, Marek Górny, Jerzy Lech, Edward Lamparski, Piotr Lenc, Wojciech Konstanty
IV Miejsce: Elektryczność Warszawa
Maria Stala, Marta Grzegrzółka, Anita Lutkowska, Łucja Jakubowska, Dariusz Wieczorek, Stefan Cynke, Zbigniew Lutkowski, Maciej Rogoziński, Marek Wojeński, Jacek Sypniewski
V miejsce: MKT Łódź
Elżbieta Wudkowska,  Dorota Morawska, Maria Lewandowska, Elżbieta Raczyńska, Andrzej Wudkowski, Piotr Rozpara, Wielisław Nowicki, Józef Wasiak, Marek Wrona, Zbigniew Wróblewski, Piotr Andysz
VI miejsce: Lumel Zielona Góra
Longina Kubiak-Lutowska, Krystyna Ciszewska, Urszula Plaza, Włodzimierz Turkowski, Kazimierz Dubiel, Franciszek Andrzejczuk, Henryk Kwitowski, Feliks Bałazy, Roman Dutka
Grupa II
I miejsce: Gwardia Wrocław
Judyta Słaboszewska, Awa Garlińska, Piotr Jamroz, Roman Prystrom, Marek Czyżewski, Bogdan Szymański, Wojciech Chudzyński, Andrzej Tutak, Ryszard Domagała
II miejsce: AZS Warszawa
Elżbieta Ślesicka, Ilona Perko, Paweł Strauss, Błażej Załuska, Dariusz Kotulski, Lech Radziemski, Mirosław Ginter
III miejsce: AZS Poznań
Hanna Mogilnicka, Hanna Kopras, Paweł Mielcarek, Adam Plewiński, Ryszard Ogarzyński, Rafał Bręczewski, Maciej Gumowski
IV miejsce: Broń Radom
Danuta Ziemnicka, Elżbieta Lasota, Ewa Garbacz-Góral, Adam Durasiewicz, Franciszek Durasiewicz, Janusz Garbarczyk, Marek Wielocha, Tomasz Płatos, Lech Słomski, Ryszard Nowak, Zdzisław Rudnicki, Waldemar Garbarczyk
V miejsce: Chełmek
Urszula Dębowska, Irena Matyja, Grażyna Krawczyk, Tadeusz Jewak, Stefan Warzecha, Andrzej Niziołek, Włodzimierz Pawlik, Henryk Fucz, Jerzy Soroka, Zbigniew Kwoka, Henryk Galistl, Tadeusz Przybylak
VI miejsce: Górnik Świętochłowice
Barbara Włochowicz, Ewa Belz, Beata Brodnicka, Irena Krzyżosiak, Gabriela Żywica, Werner Pluta, Andrzej Szary, Stefan Mraczek, Grzegorz Szynol, Zygmunt Malczewski

Rozgrywki strefowe

Strefa I: 20-22.06 gospodarz strefy Sparta Szczecin

 

Sparta Szczecin

 

 

 

 

ŁTS Gliwice

 

 

ŁTS Gliwice

8:1

 

 

 

 

ŁTS Gliwice

 

Polonia Bydgoszcz

 

5:4

 

 

Warta Poznań

 

 

Warta Poznań

8:1

 

 

 

 

 

Strefa II: 20-22.06 gospodarz strefy Stal Stalowa Wola

 

Stal Stalowa Wola

 

 

 

 

Stal Stalowa Wola

 

 

Start Radom

w/o

 

 

 

 

Stal Stalowa Wola

 

x

 

8:1

 

 

Slavia Ruda Śląska

 

 

Slavia Ruda Śląska

 

 

 

 

 

 

Strefa III: 20-22.06 gospodarz strefy AZS Olsztyn

 

Bałtyk Koszalin

 

 

 

 

AZS Olsztyn

 

 

AZS Olsztyn

w/o

 

 

 

 

Start Łódź

 

Start Łódź

 

9:0

 

 

Start Łódź

 

 

Piast Brzeg

7:2

 

 

 

 

 

Strefa IV: 20-22.06 gospodarz strefy AZS Lublin

 

Górnik Wieliczka

 

 

 

 

Górnik Wieliczka

 

 

Chełmiec Wałbrzych

6:3

 

 

 

 

Górnik Wieliczka

 

AZS Lublin

 

6:3

 

 

AZS Lublin

 

 

x

 

 

 

 

 

 

Rozgrywki międzystrefowe

Termin: 26-27 lipca (zawody przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych), dokończenie 11-12.08
Miejsce: Łódź, korty Startu

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1. Stal Stalowa Wola

 

5:4

6:3

6:3

3

17:10

2. ŁTS Gliwice

4:5

 

6:3

7:2

2

17:10

3. Start Łódź

3:6

3:6

 

9:0

1

15:12

4. Górnik Wieliczka

3:6

2:7

0:9

 

0

5:22

Do II ligi awansowały zespoły Stali Stalowa Wola oraz ŁTS Gliwice.

Galeria

Powrót do listy