Powrót do listy
1971 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Barbara Jasińska, Adam Mincberg, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedźwiedzki, Bronisław Lewandowski, Michał Kleiber
II miejsce: Piast Gliwice
Danuta Wieczorek, Jerzy Sonsalla, Janusz Gąsior
III miejsce: MZKS Gdynia
Elżbieta Ciepka, Zofia Radomańczyk, Józef Orlikowski, Antoni Swiłło, Jerzy Grusiecki
IV miejsce: Gwardia Wrocław
Krystyna Dałkowska, Krystyna Falkowska, Piotr Jamroz, Roman Prystrom, Maciej Kostrzewa
V miejsce: Baildon Katowice
Maria Wojdała, Barbara Dyrda, Wiesław Biełanowicz, Sławomir Dąbrowski, Stanisław Kończak, Andrzej Wisniewski
VI miejsce: Warta Poznań
Jolanta Rozala, Elżbieta Stefańska, Wiesław Gąsiorek, Józef Piątek, Łukasz Nackowski
VII Nadwiślan Kraków
Barbara Dracz, Adam Nowak, Witold Meres
VIII miejsce: MKT Łódź
Maria Lewandowska, Krystyna Stasiak, Wielisław Nowicki, Henryk Augustyniak, Jerzy Mozelewski, Bogdan Wasiak, Jerzy Mierczyński

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1970; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej tzw. klasy awansującej. Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z klasy awansującej.
Klasa awansująca: 8 drużyn grających systemem każda z każdą. Ostatnia drużyna spada do klasy wojewódzkiej (rozgrywki strefowe). Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z rozgrywek strefowych.

Formuła spotkania

7 gier (7 punktów): 4 x SM na krzyż, 1 x SK, 1 x DM, 1 x Mikst

Klasa wydzielona


 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Legia Warszawa

 

4:3

6:1

7:0

7:0

6:1

6:1

7:0

14:0

43:6

2. Piast Gliwice

3:4

 

4:3

3:4

6:1

4:3

6:1

5:2

10:4

31:18

3. MZKS Gdynia

1:6

3:4

 

4:3

5:2

4:3

4:3

4:3

10:4

25:24

4. Gwardia Wrocław

0:7

4:3

3:4

 

4:3

4:3

3:4

5:2

8:6

23:26

5. Baildon Katowice

0:7

1:6

2:5

3:4

 

5:2

4:3

4:3

6:8

19:30

6. Warta Poznań

1:6

3:4

3:4

3:4

2:5

 

4:3

5:2

4:10

21:28

7. Nadwiślan Kraków

1:6

1:6

3:4

4:3

3:4

3:4

 

7:0

4:10

22:27

8. MKT Łódź

0:7

2:5

3:4

2:5

3:4

2:5

0:7

 

0:14

12:37

Z klasy wydzielonej, do klasy awansującej w roku 1972, spadła drużyna MKT Łódź.
Terminarz
I tura 22-26 czerwca – czwórmecz
Miejsce: Gliwice
Piast Gliwice – Warta Poznań 4:3
MZKS Gdynia – Nadwiślan Kraków 4:3
Piast Gliwice - Nadwiślan Kraków 6:1
MZKS Gdynia - Warta Poznań 4:3
Piast Gliwice - MZKS Gdynia 4:3
Nadwiślan Kraków - Warta Poznań 3:4
Miejsce: Wrocław
22-23.06 Legia Warszawa – Baildon Katowice 7:0
22-23.06 Gwardia Wrocław – MKT Łódź 5:2
23-24.06 Legia Warszawa - MKT Łódź 7:0
23-24.06 Gwardia Wrocław - Baildon Katowice 4:3
25-26.06 Gwardia Wrocław - Legia Warszawa 0:7
25-26.06 Baildon Katowice - MKT Łódź 4:3
II tura 31 lipca – 2 sierpnia - trójmecz
Miejsce: Łodź
31.07-1.08 MKT Łódź – Piast Gliwice 2:5
31.07-1.08 Baildon Katowice – Nadwiślan Kraków 4:3
1-2.08 MKT Łódź - Nadwiślan Kraków 0:7
1-2.08 Piast Gliwice - Baildon Katowice 6:1
III tura 25-30 sierpnia – czwórmecz
Miejsce: Kraków
25-26.08 Nadwiślan Kraków – Legia Warszawa 1:6
29-30.08 Piast Gliwice - Gwardia Wrocław 3:4
28-29.08 Nadwiślan Kraków - Gwardia Wrocław 4:3
28-29.08 Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:3
Miejsce: Poznań
29.08 Warta Poznań – MKT Łódź 5:2
30.08 Warta Poznań – Baildon Katowice 2:5
30.08 MZKS Gdynia – MKT Łódź 4:3
29.08 MZKS Gdynia - Baildon Katowice 5:2
IV tura 7-9 września – czwórmecz
Miejsce: Gdynia
7-8.09 MZKS Gdynia - Legia Warszawa 1:6
7-8.09 Warta Poznań - Gwardia Wrocław 3:4
8-10.09 MZKS Gdynia - Gwardia Wrocław 4:3
8-9.09 Legia Warszawa - Warta Poznań 6:1

Klasa awansująca

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Warszawianka

 

6:1

5:2

3:4

6:1

4:3

7:0

4:3

12:2

35:14

2. Polonia Bydgoszcz

1:6

 

4:3

6:1

5:2

6:1

7:0

7:0

12:2

36:13

3. SKT Sopot

2:5

3:4

 

5:2

4:3

5:2

7:0

6:1

10:4

32:17

4. Olimpia Poznań

4:3

1:6

2:5

 

4:3

4:3

5:2

5:2

10:4

25:24

5. AZS Poznań

1:6

2:5

3:4

3:4

 

4:3

5:2

7:0

6:8

25:24

6. Górnik Świętochłowice

3:4

1:6

2:5

3:4

3:4

 

6:1

5:2

4:10

23:26

7. Spójnia Warszawa

0:7

0:7

0:7

2:5

2:5

1:6

 

5:2

2:12

10:39

8. Olsza Kraków

3:4

0:7

1:6

2:5

0:7

2:5

2:5

 

0:14

10:39

Awans do klasy wydzielonej wywalczyła bezpośrednio drużyna Warszawianki (Hanna Kucharska-Hellich, Mieczysław Rybarczyk, Bogdan Rogulski). Awansowała także Polonia Bydgoszcz (Regina Kozłowska, Henryk Drzymalski, Czesław Szewczyk, Zbigniew Wiśniewski, Tomasz Sobieszczański) po pokonaniu w meczu barażowym w Bydgoszczy (21-22.09) Nadwiślana Kraków 4:3.
Klasę awansującą opuściła Olsza Kraków. W jej miejsce awansowała drużyna Zagłębia Wałbrzych. Spójnia Warszawa (Małgorzata Jarmicka, Bogdan Maniewski, Edward Lewandowski, wygrała w Gdańsku (13-14.09) mecz barażowy z AZS Gdańsk (Krystyna Łapszo, Gustaw Mach, Marian Stangnet, Andrzej Kidoń) 5:2 i pozostała w II lidze.
Terminarz
I tura 22-26 czerwca
Czwórmecz: Poznań, korty AZS
AZS Poznań – Spójnia Warszawa 5:2
AZS Poznań – SKT Sopot 3:4
AZS Poznań – Polonia Bydgoszcz 2:5
SKT Sopot - Polonia Bydgoszcz 3:4
Polonia Bydgoszcz - Spójnia Warszawa 7:0
SKT Sopot - Spójnia Warszawa 7:0
Czwórmecz: Kraków, korty Olszy
Olsza Kraków – Olimpia Poznań 2:5
Olsza Kraków – Górnik Świętochłowice 2:5
Olsza Kraków – Warszawianka 3:4
Warszawianka - Górnik Świętochłowice 4:3
Warszawianka – Olimpia Poznań 3:4
Górnik Świętochłowice - Olimpia Poznań 3:4
II tura 31 lipca-1 sierpnia
Czwórmecz – przeniesiony na 12-13.09
Miejsce: Bydgoszcz, korty Polonii
12-13.09 Polonia Bydgoszcz – Olimpia Poznań 6:1
12-13.09 Warszawianka – SKT Sopot 5:2
13.09 Polonia Bydgoszcz – Warszawianka 1:6
13.09 Olimpia Poznań - SKT Sopot 2:5
Czwórmecz
Miejsce: Warszawa, korty Spójni
31.07 Spójnia Warszawa – Olsza Kraków 5:2
31.07 AZS Poznań - Górnik Świętochłowice 4:3
1.08 Spójnia Warszawa - Górnik Świętochłowice 1:6
1.08 AZS Poznań - Olsza Kraków 7:0
III tura 28-30 sierpnia
Czwórmecz: Poznań, korty Olimpii
28.08 Olimpia Poznań – AZS Poznań 4:3
28.08 Spójnia Warszawa – Warszawianka 0:7
29-30.08 Olimpia Poznań – Spójnia Warszawa 7:0
29.08 AZS Poznań – Warszawianka 1:6
Czwórmecz: Sopot, korty SKT
30.08 SKT Sopot – Olsza Kraków 6:1
28.08 SKT Sopot - Górnik Świętochłowice 5:2
28.08 Olsza Kraków - Polonia Bydgoszcz 0:7
29.08 Polonia Bydgoszcz - Górnik Świętochłowice 6:1

Rozgrywki strefowe

Strefa I: 1-2.08 Warszawa, korty Elektryczności

 

Baildon II

 

 

 

 

Baildon II

 

28-29.07 Lublin

Elektryczność

4:3

 

AZS UMCS Lublin

 

 

Baildon II

 

AZS UMCS Lublin

 

5:2

MZKS Kędzierzyn

w/o

Warta II

 

 

Warta II

w/o

 

 

 

 

 

Strefa II: 1-2.08 Szczecin, korty Sparty

 

Sparta Szczecin

 

 

 

 

Górnik Wieliczka

 

28-29.07 Krosno

Górnik Wieliczka

4:3

 

Karpaty Krosno

 

 

AZS MKS Warszawa

 

Karpaty Krosno

 

4:3

Lubuszanka

w/o

AZS MKS Warszawa

 

 

AZS MKS Warszawa

4:3

 

 

 

 

 

Strefa III: 1-2.08 Inowrocław, korty Goplanii

28-29.07 Łódź

AZS Gdańsk

 

 

Start Łódź

 

AZS Gdańsk

 

 

Naprzód Rydułtowy

4:3

 

Naprzód Rydułtowy

4:3

 

AZS Gdańsk

 

Broń Radom

 

6:1

 

 

Broń Radom

 

 

Goplania Inowrocław

4:3

 

 

 

 

 

Strefa IV: w Warszawie 1-2.08

28-29.07 Łódź

Zagłębie Wałbrzych

 

 

AZS Olsztyn

 

Zagłębie Wałbrzych

 

 

Błękitni Kielce

5:2

 

Błękitni Kielce

4:3

 

Zagłębie Wałbrzych

 

Chełmek

 

4:3

 

 

Chełmek

 

 

GKS Katowice

w/o

 

 

 

 

 

 

 Zwycięzcy grup rozegrali spotkania systemem każdy z każdym
Termin: 28-31 sierpnia
Miejsce: Gdańsk

 

1

2

3

4

l. zwyc.

 

1.Zagłębie Wałbrzych

 

 

 

 

3

 

2. AZS Gdańsk

 

 

 

 

2

 

3. AZS-MKS Warszawa

 

 

 

 

1

 

4. Baildon II

 

 

 

 

0

 

Do klasy awansującej awansował zespół Zagłębia Wałbrzych.

Powrót do listy