Powrót do listy
1969 Seniorzy
< Zobacz poprzedniZobacz następny >

Wyniki końcowe

I miejsce: Legia Warszawa
Danuta Rylska, Barbara Jasińska, Adam Mincberg, Michał Kleiber, Tadeusz Nowicki, Bronisław Lewandowski
II miejsce: Warta Poznań
Jolanta Rozala, Wiesław Gąsiorek, Józef Piątek, Łukasz Nackowski
III miejsce: MKT Łódź
Maria Lewandowska, Wielisław Nowicki, Józef Orlikowski
IV miejsce: SKT Sopot
Alina Zdunówna, Andrzej Andrzejewski, Jacek Niedźwiedzki
V miejsce: Baildon Katowice
Danuta Wieczorkówna, Maria Wojdała, Wiesław Biełanowicz, Sławomir Dąbrowski
VI miejsce: Gwardia Wrocław
Krystyna Dałkowska, Krystyna Wodecka, Piotr Jamroz, Roman Prystrom,
VII Nadwiślan Kraków
Barbara Dracz, Adam Nowak, Stanisław Śniecikowski, Witold Meres
VIII miejsce: Warszawianka
Barbara Radzimińska, Grażyna Kruszewska, Mieczysław Rybarczyk, Bogdan Rogulski, Tomasz Dziewanowski

Organizacja rozgrywek

Klasa państwowa (wydzielona): 6 najlepszych drużyn z sezonu 1967 + 2 drużyny, które wywalczyły awans; rozgrywki wg formuły każdy z każdym. Ostatnia drużyna spada bezpośrednio do niższej klasy rozgrywkowej tzw. klasy awansującej. Drużyna, która zajęła 7 miejsce spotyka się w meczu barażowym z drugą drużyną z klasy awansującej
Klasa awansująca: 8 drużyn grających systemem każda z każdą. Dwie ostatnie drużyny spadają do klasy wojewódzkiej (rozgrywki strefowe).

Formuła spotkania

7 gier (7 punktów): 4 x SM na krzyż, 1 x SK, 1 x DM, 1 x Mikst.

Wyniki szczegółowe

Klasa wydzielona

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Legia Warszawa

 

5:2

6:1

6:1

7:0

7:0

6:1

6:1

14

43:6

2. Warta Poznań

2:5

 

4:3

3:4

5:2

5:2

4:3

6:1

10

29:20

3. MKT Łódź

1:6

3:4

 

5:2

4:3

5:2

5:2

4:3

10

27:22

4. SKT Sopot

1:6

4:3

2:5

 

3:4

4:3

5:2

4:3

8

23-26

5. Baildon Katowice

0:7

2:5

3:4

4:3

 

4:3

2:5

4:3

6

19-30

6. Nadwiślan Kraków

0:7

2:5

2:5

3:4

3:4

 

4:3

4:3

4

18:31

7. Gwardia Wrocław

1:6

3:4

2:5

2:5

5:2

3:4

 

4:3

4

20:29

8. Warszawianka

1:6

1:6

3:4

3:4

3:4

3:4

3:4

 

0

17:32

Z klasy wydzielonej, do klasy awansującej w roku 1970, spadła drużyna Warszawianki.

Klasa awansująca

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

1. Górnik Świętochłowice

 

5:2

5:2

6:1

5:2

6:1

6:1

6:1

14

39:10

2. MZKS Gdynia

2:5

 

5:2

6:1

7:0

4:3

5:2

6:1

12

35:14

3. Olimpia Poznań

2:5

2:5

 

4:3

4:3

2:5

4:3

5:2

8

23:26

4. Broń Radom

1:6

1:6

3:4

 

4:3

5:2

5:2

7:0

8

26:23

5. Spójnia Warszawa

2:5

0:7

3:4

3:4

 

4:3

5:2

7:0

6

24:25

6. Polonia Bydgoszcz

1:6

3:4

5:2

2:5

3:4

 

5:2

4:3

6

21:28

7. Olsza Kraków

1:6

2:5

3:4

2:5

2:5

2:5

 

6:1

2

18:31

8. AZS Gliwice

1:6

1:6

2:5

0:7

0:7

3:4

1:6

 

0

8:41

Awans do klasy wydzielonej wywalczyła drużyna Górnika Świętochłowice (Barbara Włochowicz, Andrzej Szary, Werner Pluta, Zygmunt Malczewski) oraz MZKS Gdynia (po pokonaniu w meczu barażowym Gwardii Wrocław 5:2). Klasę awansującą opuszają AZS Gliwice i Olsza Kraków.

Do klasy awansującej awansował zespół Piasta Gliwice (Wanda Ostrowska, Jerzy Sonsalla, Krzysztof Juchnicki).

Powrót do listy