Powrót do listy
1921
Zobacz następny >

25–28 czerwca

Międzynarodowy turniej Sekcji Tenisowej Akademickiego Związku Sportowego w Krakowie na własnych kortach w Parku Krakowskim – pierwszy po 8-letniej przerwie turniej międzynarodowy w wolnej Polsce.

13 lipca

Powołanie Komitetu Organizacyjnego Polskiego Związku Lawn Tenisowego (inicjatywa sekcji tenisowych AZS Kraków, AZS Poznań, AZS Warszawa i KS Warta Poznań).

16–18 lipca

Turniej na kortach AZS w Parku Krakowskim; zwycięzcy: Władysław Szwede i para Witold Potuczek / Jan Weysenhoff (wobec braku zgłoszeń innych pań, Wanda Nowak-Dubieńska wystartowała w turnieju mężczyzn i przeszła I rundę).

lipiec

Zawiązanie Warszawskiego Klubu (Lawn) Tennisowego (na czele stanęli pp. Stanisław Grodzki i Jan Kowalewski), z zapowiedzią wybudowania wiosną 1922 kortów na Agrykoli.

13–15 sierpnia

Turniej w Krynicy; zwycięzcy: mjr Zdzisław Zahaczewski (A klasa) i Rolf Jahur (B klasa).

sierpień lub wrzesień

Turniej w Przemyślu, zorganizowany przez Żydowski Klub Sportowy Hagibor.

25–29 sierpnia

Wszechpolski turniej w Poznaniu; zwycięzcy: Wiera Richterówna. Edward Kleinadel i ??? Stuwczyński (juniorzy) oraz debel Kleinadel / Michał Potulicki i mikst Jadwiga Żochowska / Kleinadel.

27 sierpnia

Zebranie w Poznaniu, konstytuujące Polski Związek Lawn Tenisowy.

8–11 września

1. Mistrzostwa Polski w Krakowie.

4. Turniej Międzynarodowy o Mistrzostwo Zachodniej Małopolski na kortach AZS w Parku Krakowskim (rozgrywany równocześnie z MP). Zwycięzca Edward Kleinadel, wygrywając imprezę po raz trzeci, zdobył na własność nagrodę „wędrowną” – piękny puchar ufundowany przez Edwarda hr. Raczyńskiego.

11–14 września

Turniej sekcji tenisowej Lwowskiego Towarzystwa Łyżwiarskiego dla graczy z wschodniej Małopolski; zwycięzcy: Zdzisław Stahl i para Władysław Kuchar / ??? Wolisz vel Wolisch.

20–23 września

Turniej o mistrzostwo gimnazjum im. M. Reja w Warszawie, zorganizowany na kortach w Parku Sobieskiego; zwycięzcy: Gadomski i para Gadomski / Linowski.

21–25 września

Mistrzostwa Łodzi na kortach Łódzkiego Klubu Lawn-Tennisowego w Helenowie; zwycięzcy: Wiera Richterówna i Edward Kleinadel oraz debel Kleinadel / Jan Kowalewski i mikst W. Richterówna / J. Kowalewski.

24–25 września

Wewnętrzny turniej sekcji tenisowej Towarzystwa Sportowego Unja Poznań; zwycięzcy: Lubiński i para Kruk / Kwarciński.

25 września

Mecz ST TS Unja Poznań – AZS Poznań 10:5.

29–30 września

Mistrzostwa Lwowa; kolejność: 1. „Smith” (Ksawery Zachar), 2. Roman Stahl, 3. ??? Wolisz vel Wolisch, 4. Karol Elsner.

30 września – 2 października

Turniej wszechpolski, organizowany przez sekcję tenisową Czarnych Lwów; zwycięzcy: ??? Piegłowski i debel Władysław Kuchar / Zdzisław Stahl  oraz mikst Wanda Dubieńska / „Smith” (Ksawery Zachar); nagroda za najpiękniejszą grę: Jadwiga Żochowska.

1719 października

Wszechpolski turniej w Wilnie na kortach AZS.

23–25 października

Turniej o mistrzostwo Okręgu Lubelskiego na kortach Wojskowego Klubu Sportowego Lublin; zwycięzcy: Jan Ćwiek Arnsztajn i para ??? Kucharski / ??? Rogoziński; dyplom za klasycznie piękną grę: ppor. ??? Kruszyński.

Powrót do listy